Zofia Herbich - o mnie

Zofia Herbich
Projektuję grafikę użytkową, rysuję, maluję.

Jestem absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza) i Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim (praca magisterska w Instytucie Historii Sztuki pod kierunkiem prof. Mariusza Karpowicza).

Moje prace był wystawiane m.in. na Międzynarodowym Biennale Studenckiej Grafiki Projektowej „Agrafa” w Katowicach (opracowanie graficzne książki Ptasze myślistwo - wyróżnienie w kategorii wydawnictw, 2010), na wystawie w ramach II konkursu Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci w Katowicach (2010), na wystawie Książka w nowych szatach w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (2011) i in. Podczas 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej w marcu 2017 zaprojektowana i złożona przeze mnie książka, Rzeczpospolita. Obywatelskość. Wolność Krzysztofa Koehlera (wyd. Narodowe Centrum Kultury) została wyróżniona za szatę edytorską w konkursie na najlepszą książkę popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania.

W 2018 roku dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dziedziny sztuk wizualnych pracuję nad projektem "Tradycyjne rasy drobiu jako inspiracja w rysunku i grafice artystycznej".

zofia.herbich [małpa] wp.pl

Brak komentarzy: